Wywiad z Kamilą Węgrzyniak autorką bloga Live-style20

Kamila Węgrzyniak – ekonomistka z duszą eklektycznej artystki – mieliście okazję ją już poznać, bo w swoich stylizacjach prezentowała już nasze projekty.

Autorka bloga live-style20 w swoim portfolio ma ponad sto zrealizowanych sesji zdjęciowych dla Projektantów i firm z różnych Państw. Autorka bloga inspiruje się sztuką (malarstwem, muzyką, filmem). Sesje zdjęciowe tworzone przez Live-Style20 Team wielokrotnie ukazywały się na portalach modowych oraz na stronach Projektantów.

My cenimy Kamilę za indywidualność i za to, że nie podąża bezmyślnie za trendami, a w swoją pracę wkłada całe serce. Współpraca z nią to czysta przyjemność i inspiracja.
Skąd pomysł na blog modowy?
Od zawsze byłam ”zlepkiem” różnych cech, miałam mnóstwo zainteresowań i pomysłów. Byłam i wciąż jestem osobą poszukującą i kochającą uczucie samorealizacji i niezależności. Jak każdy młody człowiek przechodziłam różne etapy- śpiewałam, pisałam modowe artykuły jednocześnie podziwiając zagraniczne blogi modowe. Nadszedł taki dzień, że stworzyłam swoje miejsce w sieci. Wtedy marzyłam tylko o tym, aby choć jednej osobie spodobało się to co robię. Dziś wiem, że marzenia się spełniają:)
Czym jest dla Ciebie moda? Co zmieniło się w twoim życiu przez te 3 lata prowadzenia bloga?

Przez ponad trzy lata prowadzenia bloga zmieniło się postrzeganie przeze mnie mody. Kiedyś sądziłam, że żeby zostać zauważoną trzeba ”stanąć na głowie” ubierać się tak jak nikt inny, być przesadnie wyjątkowym. Teraz uważam, że ubiór ma wyrażać moje wnętrze, pokazywać jaka aktualnie jestem, a nie powodować sztuczną kontrowersję. Moda to dla mnie zwierciadło osobowości. Cieszę się, że te wszystkie wydarzenia- małe i większe sukcesy, które miały miejsce mnie nie zmieniły. Pamiętam wywiad sprzed dwóch lat, w którym mówiłam, że jestem w modowej opozycji. – działam po swojemu, alternatywnie, nie komercjalizując się i nie robiąc niczego wbrew sobie. Dziś jestem dumna, że ciągle te słowa sprzed dwóch lat charakteryzują prawdziwą mnie. Ten specyficzny świat mody chorobliwie mnie nie pochłania, cenię swoją przestrzeń- coś z niczego, ale tylko moje.
Która z naszych kolekcji najbardziej przypadła Ci do gustu?
Jestem fanką wszystkich waszych torebek, ponieważ łączą w sobie styl miejski i casual z nutą ekstrawagacji. Są wygodne w noszeniu, a zarazem wyjątkowe i rozpoznawalne. Najbardziej podobają mi się dwie kolekcje: Militarka (swoją militarkę noszę do wszystkiego) oraz Mili Chic. Miałam przyjemność testować te torebki i muszę przyznać, że idealnie sprawdzają się w każdej sytuacji.
Młodzi ludzie coraz częściej interesują się modą- zakładają blogi, projektują, próbują sił jako styliści. Czy według Ciebie trudno jest młodemu Człowiekowi zaistnieć w świecie mody?
Po ponad trzech latach mogę powiedzieć, że nie jest łatwo, ale też wiara i ambicja czyni cuda. To bardzo specyficzny świat. Fakty są takie, że giganci pną się w górę, a debiutantom coraz trudniej zdobyć jakąkolwiek popularność. Bardzo ciężko jest zaczynać od zera w świecie ogromnej konkurencji. Do tego dochodzi obecna zawiść, zazdrość- nie każdy człowiek, którzy obiecuje ci pomoc jest godny zaufania. Bardzo rozważnie traktuję wszelkie kontakty i filtruję przez siebie wszystkie nowo zawarte znajomości. Życzę wszystkim artystom ciągłej wytrwałości, ponieważ marzenia się spełniają i warto dążyć do ich realizacji. Pasja to najpiękniejsza rzecz w życiu- warto o nią zabiegać. Nie warto się poddawać- nigdy!
Jak wygląda proces tworzenia modowej sesji ? Co jest najłatwiejsze w tworzeniu bloga, a co najtrudniejsze?
Mam stałą osobę, która robi mi zdjęcia- idealnie mnie zna i to wpływa na ich naturalność. Nie wyobrażam sobie współpracować z kilkoma Fotografami. Jeśli chodzi o etapy tworzenia to zaczynamy od konceptu ( wybór ubrań, zamysł, wybór dnia) później zdjęcia – mamy zasadę, że nie przerabiamy zdjęć.! Następnie: tworzenie posta i efekt finalny- publikacja. Wszystko tworzę sama od początku do końca. Mój fotograf robi zdjęcia, następnie przekazuje mi wybrane pozycje, a ja już zajmuję się całą resztą. Live-Style20 tworzą dwie osoby i sądzę, że to dobra decyzja, ponieważ moja zasada brzmi- autentyczność. Dlatego też nie szukam sztabu ochotników do realizacji sesji.
Opowiedz czytelniczkom coś o planach blogowych na najbliższe miesiące.
Nigdy nie planuję.. plany i tak się zmieniają, dlatego wciąż działam spontanicznie. Chciałabym, aby blog miał coraz więcej odbiorców. Pracujemy ciągle nad grupą docelową i co mnie bardzo cieszy to fakt, że blog trafia do osób 25 +. Widzę też, że najczęściej odwiedzają go osoby związane z modą głównie z zagranicy- Dziennikarze modowi, Styliści, Blogerzy, Projektanci, Modelki, Fotografowie mody. To specyficzny tagret i zamierzam nad nim pracować. Jeśli chodzi o współprace to pojawiło się kilka nowych ofert, aktualnie jestem na etapie dogrywania detali.

Militu-Mili-chic2-blog4Militu-Mili-Chic2-blogMili-tu-Mili-Chic2-blog

0 odpowiedzi

Zostaw komentarz

Chcesz dołaczyć do dyskusji?
Pisz śmiało!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.